A hungarocell szigetelés kiváló választás a hőszigetelésre, mivel hatékonyan csökkenti az energiafogyasztást és növeli a komfortérzetet otthonunkban. Ebben az útmutatóban bemutatjuk, hogyan lehet megfelelően felrakni a hungarocell szigetelést, hogy a lehető legjobb eredményeket érjük el.
A leírás alatt egy videót is talál a munkafolyamatokról!
Miért válasszuk a hungarocell szigetelést?
A hungarocell, más néven expandált polisztirol (EPS), számos előnnyel rendelkezik:
Kiváló hőszigetelő tulajdonságok: Csökkenti a fűtési és hűtési költségeket. Új és régi építésű házaknál is alkalmazható.
Könnyű súly: Könnyen kezelhető és felszerelhető.
Tartósság: Hosszú élettartamú és ellenáll a nedvességnek.
Költséghatékony: Kedvező árú megoldás a hőszigetelésre.
Szükséges eszközök és anyagok
Webáruházunkban minden anyagot megtalál, ami a szigeteléshez szükséges lehet!
Ráadásul most az idén nyáron induló Otthonfelújítási Támogatás pályázat elnyerésében is nagy segítség lehet, hiszen ebben alapfeltétel a minimum 30%-os energetikai javulás elérése!
A hungarocell szigetelés felrakásához a következő eszközökre és anyagokra lesz szükség:
Hungarocell lapok (különböző vastagságban a webshopból)
Ragasztóhabarcs vagy hungarocell ragasztó
Indítósín
Dűbelek
Üvegszövet háló
Hálós élvédő
Simítólapát és fogazott glettvas
Vágószerszám (pl. hungarocell vágó)
Vízmérték
Védőfelszerelés (kesztyű, szemüveg)
Lépésről lépésre útmutató
Felület előkészítése:
Tisztítsuk meg a falat a portól, szennyeződésektől és laza részek eltávolítása után simítsuk le a felületet.
Indítósín felhelyezése:
Legalább 3,5 cm mélyen és falazó anyagtól függően 50-80 cm-es távokon dűbelezzük a síneket! Vastagabb, nehezebb szigetelő anyagnál akár jobb lehet sűrűbben is rögzíteni!
Hungarocell lapok méretre vágása:
A hungarocell lapokat a szükség esetén méretre vágjuk a vágószerszám segítségével.
Hungarocell lapok felrakása:
A ragasztó kikeverése után a táblákat a pont-perem ragasztási technikát alkalmazva kenjük be.
Nyomjuk a lapokat a falra, kezdve az aljától felfelé, és biztosítsuk a pontos illeszkedést. Használjunk vízmértéket, fontos a folyamatos függőleges és vízszintes vízmérés.
Rögzítés dűbelekkel:
Amikor a ragasztó megszáradt, rögzítsük a lapokat dűbelekkel, hogy biztosítsuk a stabilitást.
Élvédőzés:
A ragasztás és dűbelezés után következik az élvédők felhelyezése és az ablakkávák hálózása! Az élvédőzéssel hoszabb távú és szebb sarkokat alkothatunk! Az ablakkávák találkozási pontjánál ahol élvédőztünk, ott be szoktunk helyezni egy plusz hálóerősítést a utólagos repedések elkerülése érdekében!
Üvegszövet háló beágyazása:
Az üvegszövet hálót az egész felületén be kell ágyaznunk a ragasztóba! Először kb. 2,5 mm vastagságban fogas glettvassal felkenjük a ragasztót, majd a levágott hálót beillesszük a ragasztóágyba! A hálónak nem szabad gyűrődnie, nem rogyhat meg! A hálócsíkok között kb. 10 cm-es átfedések legyenek!
Felület simítása:
A szigetelés felszínét simítsuk le egy simítólapáttal, hogy egyenletes és sima felületet kapjunk.
Glettelés:
A hálózást követően van, aki szokott glettelni, van, aki nem, mestere válogatja. Általában aki másodiknak szokott glettelni, az vékonyabban ágyazza be a hálót, az anyagfelhasználás nagyjából egyforma. Kézügyesség függő. A lényeg a tökéletesen sík felület létrehozása.
Alapozás:
Az alapozás nagyon fontos! Beállítjuk a felület szívását, ezáltal szabályozzuk az anyag és színfelvételét! Nem mellékesen pormentesítjük is a felületet! Egy jó alapozással nagyobb esély van arra, hogy elkerüljük a későbbi foltosodást és hosszabb távú színtartóságot nyújthatunk a falazatunknak! Az alapozót vagy az előírtak alapján, vagy egyáltalán ne hígítsuk! Száradási idő általában 24 óra!
Befejező réteg felvitele, színezés:
A szigetelés utolsó fázisa a nemesvakolat felhordása, színezés. A vakolat anyagában véve lehet többféle: szilikon, műgyantás, zsákos stb.! Megjelenését tekintve pedig dörzsölt, kapart hatású! Az anyagok és hatások között mind megjelenésben, mind felhordásban is van különbség a megfelelő hatás elérésének érdekében! Ezt a munkafolyamatot mindenféleképpen bízza szakemberre!
Összegezve:
A hungarocell szigetelés felrakása egyszerű és hatékony módja annak, hogy javítsuk otthonunk hőszigetelését és csökkentsük az energiafogyasztást. A megfelelő eszközökkel és anyagokkal, amelyek elérhetők a magyarorszaghoszigetel.hu webshopban, bárki könnyedén elvégezheti ezt a feladatot. Kezdje el most, és élvezze a megnövelt komfortérzetet és alacsonyabb fűtési költségeket!
Webáruházunkban a szigetelőanyagok és kiegészítők széles választékából válogathat!
Videón bemutatva a hőszigetelő lapok felrakása:
Miért ajánlja a magyarországhőszigetel.hu?
A hungarocell/nikecell szigetelés nem csak a téli fűtési költségeket csökkenti, hanem nyáron is hozzájárul a hűtési költségek mérsékléséhez. Ezen kívül a megfelelő szigetelés javítja az épület hangszigetelését is, ami különösen fontos lehet zajos környezetben. Az anyag környezetbarát, mivel újrahasznosítható, és hosszú élettartamának köszönhetően fenntartható megoldást kínál a modern építkezések számára. A szigetelés precíz felhelyezése alapvető fontosságú a kívánt hatás eléréséhez, ezért a leírtak figyelembevételével kell dolgozni, de szükség esetén érdemes szakember segítségét kérni.